Потребна е БРЗА ПОМОШ за животни!!!

Потребна е БРЗА ПОМОШ за животни!!!

Темаод ifka » 14 Jул 2014, 09:53

Имам силна потреба да споделам нешто а воедно и незнам дали ќе биде доволно силно да стигне до здруженијата кои се грижат за животните и да покренат петиција.
Дали некој од вас бил сведок на згазено куче или маче? И што сте можеле во моментот да направите со голи раце? Јас пред некој ден бев сведок како згазија маче во 3 часот по полноќ :( :( :(
Беше многу жално но никој не беше моќен да помогне затоа што дури и да сакаш негде да го однесеш немаш каде!!!

Потребата за брза помош за животните е навистина силна. Се надевам дека во скоро време и кај нас ќе биде остварена!
ifka
Beginner
Beginner
 
Мислења: 48
Регистриран: 6 Дек 2013, 15:23

Re: Потребна е БРЗА ПОМОШ за животни!!!

Темаод pluto » 16 Jул 2014, 12:20

Ифка потполно се сложувам!!!!! како да дознаеме како би можело да се достави некаква петиција?
Дали на форумов има член од некое здружение за заштита на животните?
pluto
Junior
Junior
 
Мислења: 99
Регистриран: 27 Maј 2013, 22:31

Re: Потребна е БРЗА ПОМОШ за животни!!!

Темаод betoven » 19 Jул 2014, 10:45

Потребна им е дури и на здруженијата! па и тие не располагаат со средства да спасуваат кучиња и мачки на улица, и тие кога ќе ги здогледааат во таква состојба располагаат со истите можности како и сите оние што не се членови на некое здружение
betoven
Rookie
Rookie
 
Мислења: 54
Регистриран: 4 Maј 2013, 19:46


Врати се во Ваши идеи како да се помогне на животните

 


  • Слични теми
    Одговори
    Видено
    Последно мислење

Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 0 гости