Сакам Малтезер

Секција 1: Бишони и поврзани раси, #065

Сакам Малтезер

Темаод Maria » 1 Ное 2012, 13:15

Ме интересира, од каде може да набавам Малтезер и како се движат цените?
Maria
Нов корисник
Нов корисник
 
Мислења: 1
Регистриран: 30 Oкт 2012, 13:34

Re: Малтезер

Темаод gorco » 4 Ное 2012, 03:38

Јас незнам од каде, мислам дека корисникот aronbond би знаел.

Интересно изгледа од ова видео.
Членски аватор
gorco
Rookie
Rookie
 
Мислења: 59
Регистриран: 6 Дек 2010, 20:22
Локација: Skopje

Re: Малтезер

Темаод gorco » 4 Ное 2012, 11:57

Слика

Слика

Слика
Членски аватор
gorco
Rookie
Rookie
 
Мислења: 59
Регистриран: 6 Дек 2010, 20:22
Локација: Skopje

Re: Малтезер

Темаод pluto » 7 Ное 2012, 13:25

Здраво Марија

Стрина ми има женка малтезер. Кога ке ја спари ќе ти поклони кученце, само под услов ако навистина го чувате како што треба.
pluto
Junior
Junior
 
Мислења: 99
Регистриран: 27 Maј 2013, 22:31

Re: Малтезер

Темаод maltezer » 11 Jун 2014, 18:08

pluto Напиши:Здраво Марија

Стрина ми има женка малтезер. Кога ке ја спари ќе ти поклони кученце, само под услов ако навистина го чувате како што треба.

pluto имаме машко малтезерче старо е година дена со педигре е, би сакале да го спариме со некоја малтезерка, дали ќе може да ја прашаш стрина ти ќе те молам зашто кутрето е многу мило и убаво, фала многу поздрав
maltezer
Нов корисник
Нов корисник
 
Мислења: 1
Регистриран: 11 Jун 2014, 18:00
Локација: Skopje

Re: Малтезер

Темаод ivanaflower » 5 Maр 2017, 19:11

pluto Напиши:Здраво Марија

Стрина ми има женка малтезер. Кога ке ја спари ќе ти поклони кученце, само под услов ако навистина го чувате како што треба.


pluto одамна е коментаров но доколку стрина ти сеуште подарува малтезер те молам контактирај ме 076 730 663 имам одлични услови за чување и обожавам кученца
ivanaflower
Нов корисник
Нов корисник
 
Мислења: 1
Регистриран: 5 Maр 2017, 19:03
Локација: Prilep


Врати се во Малтешка пудла (Малтезер, Малтешко кутре)

 


  • Слични теми
    Одговори
    Видено
    Последно мислење

Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 0 гости