milenicinja.mk » Ваши огласи

Огласи за миленичиња

Огласите се поставени од страна на регистрираните корисници.
Доколку не сте регистриран корисник, ќе мора да се регистрирате или најавите преку Вашиот Фејсбук профил.

« | 1... | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257
3781-3795 од 3851 огласи
Машката американски Акита е отворен за парење Парење
Машката американски Акита е отворен за парење - Парење

Машката американски Акита е отворен за парење Меѓународниот шампион, супериорен потекло. Molnarvolgyi Hammer (Татко. Mult Ch Silver Eagle Apsolute Power, Мајката: Woorlock Miss Misty) Tel:+381656...

Објавен: 25 ное 2013 во 13:04 / Валидност: 24 јан 2014 во 13:04
Од: dusan015
женки ротвајлер Продавам
женки ротвајлер - Продавам

продавам две женки ротвајлерки, стари 5 месеци ( имаат педигре, и примено 3 вакцини)... ефтино само за вистински лјубители на кучинја

Објавен: 24 ное 2013 во 20:56 / Валидност: 23 јан 2014 во 20:56
Од: bojan
Maltezar spremen za parenje Парење
Maltezar spremen za parenje - Парење

Dve godisen Maltezar, so pedigre, redok primerok donesen od Subotica so sampionsko poteklo, vesel ,mil,druzeljubiv. Barame zenka za parenje. tel : 075 931 600

Објавен: 24 ное 2013 во 18:03 / Валидност: 23 јан 2014 во 18:03
Од: tanjula
pitbull  Продавам
pitbull - Продавам

се продаваат кучиња од расата pitbull ЦЕНА 3 000 денари Контакт број 077 826 883

Објавен: 24 ное 2013 во 15:39 / Валидност: 23 јан 2014 во 15:39
Од: Mimi Grneva
cane corso Продавам
cane corso - Продавам

Se prodavaat cane corso kucenca stari dva meseci ,crni i sivi .

Објавен: 24 ное 2013 во 13:28 / Валидност: 23 јан 2014 во 13:28
Од: Elena Petreska
cane corso kucenca Продавам
cane corso kucenca - Продавам

Se prodavaat cane corso kucenca stari 2 meseci vo crna i siva boja maski i zenski.

Објавен: 24 ное 2013 во 13:14 / Валидност: 23 јан 2014 во 13:14
Од: Elena Petreska
samoyed kutrinja Продавам
samoyed kutrinja - Продавам

se prodavaat samoyed kutrinja stari 2 meseca od tatko Boston:9PRM 2JBOB 5BOB 2BOG BOG|| JBIS||| JCHMKD JCHGEO JCHMD JCHMNE JCHAZ majka Lea:/5/ tel: 071317089

Објавен: 21 ное 2013 во 19:24 / Валидност: 20 јан 2014 во 19:24
Од: igorskile
SREDNJEAZIJSKI OVCAR - STENCI Продавам
SREDNJEAZIJSKI OVCAR - STENCI - Продавам

Stenci srednjeazijskog ovcara iz odgajivacnice *RUSKI IZVOR* Otac: EZGER IZ RUSKOG IZVORA - rodjen u nasog odgajivacnici od roditelja uvezenih iz Rusije. Sampion Madjarske, Mladi sampion Madja...

Објавен: 21 ное 2013 во 12:31 / Валидност: 20 јан 2014 во 12:31
Од: Ruski Izvor
samojed Продавам
samojed - Продавам

samojed kutrinja na prodazba stari 2 meseca od tatko Boston:9PRM 2JBOB 5BOB 2BOG BOG|| JBIS||| JCHMKD JCHGEO JCHMNE JCHMD JCHAZ majka Lea:/5/

Објавен: 20 ное 2013 во 21:41 / Валидност: 19 јан 2014 во 21:41
Од: igorskile
sarplaninci  Продавам
sarplaninci - Продавам

prodazba na sarplaninci od site vozrasti po slucen dogovor so vas imame i maski i zenski povelete da se dogogvorime pisete ili na tel 077521407

Објавен: 20 ное 2013 во 21:00 / Валидност: 19 јан 2014 во 21:00
Од: zagor
Акита ину мажјак спремен за парење! Парење
Акита ину мажјак спремен за парење! - Парење

Акита ину мажјак достапен за парење контакт и повеќе информации на тел 070/319-426 link of pedigree http://www.akitapedigree.com/details.php?id=64272

Објавен: 20 ное 2013 во 16:24 / Валидност: 19 јан 2014 во 16:24
Од: Donco
ШАРПЛАНИНЕЦ  ЖЕНСКО Продавам
ШАРПЛАНИНЕЦ ЖЕНСКО - Продавам

ПРОДАВАМ ШАРПЛАНИНЧЕ ЖЕНСКО НА ВОЗРАСТ ОД 35 ДЕНА

Објавен: 19 ное 2013 во 21:21 / Валидност: 18 јан 2014 во 21:21
Од: Gold-tip
Бараме женка Англиски Булдог за парење Парење
Бараме женка Англиски Булдог за парење - Парење

Атрактивен Англиски Булдог со пегигре, шампионско потекло и одлични оценки бара женка за парење.

Објавен: 19 ное 2013 во 13:24 / Валидност: 18 јан 2014 во 13:24
Од: lejdibag
Изгубен САМОЈЕД Изгубено-Најдено
Изгубен САМОЈЕД - Изгубено-Најдено

Се бара Бела изгубена во црниче има 11 месеци и не е агресивна ако некој ја види или знае каде е нека се јави на 071351468

Објавен: 19 ное 2013 во 00:00 / Валидност: 18 јан 2014 во 00:00
Од: Ivona
Француска патуљаста пудла  Продавам
Француска патуљаста пудла - Продавам

Се продава мала француска пудличка-машко .. Мила и Интилигентна раса за со деца која не се митари и е одлична за чување во дом... контакт 078263847 цена 130 е

Објавен: 04 ное 2013 во 23:46 / Валидност: 03 јан 2014 во 23:46
Од: Lisa Luis
« | 1... | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257
3781-3795 од 3851 огласи

Најава


Немате корисничко име, регистрирајте се.
прашајте др. ветеринар
изгубено-најдено