2 ФЦИ Група / 2 FCI Group

Пинчер и Шнауцер - Молоси - Швајцарски Планински и кучиња терачи на стока и други раси.
Pinscher & Schnauzer - Molossoid Breeds - Swiss Mountain and Cattle Dogs and Other Breeds.
 • Форум
  Последно мислење
  Мислења
  Теми
                                      • Известувања
                                       Одговори
                                       Видено
                                       Последно мислење

                                       Врати се во Форум почетна

                                       Кој е Присутен

                                       Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин

                                       Дозволи на форумите

                                       Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
                                       Вие Не може одговорите на теми на овој форум
                                       Вие Не може да промените мислења на овој форум
                                       Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум