Krlezi

Доколку имате проблем, прашајте, и добијте совет од овластени Ветеринари.

Krlezi

Темаод Sance » 18 Aпр 2019, 11:49

Primetiv kaj macorot krlez, no e mnogu mal, dali so stavnje na ampula krlezot ke ispadne.
Sance
Нов корисник
Нов корисник
 
Мислења: 1
Регистриран: 26 Феб 2019, 16:32
Локација: Karpos 1-Skopje

Re: Krlezi

Темаод cane » 30 Aпр 2019, 00:37

Колку јас што знам, ампула е за да спречи крлежите да се налепат на кожата. Отстрани го сама крлежот со пинцета,а потоа стави му ампула за да не фаќа во оие жешки денови. Поздрав
cane
Beginner
Beginner
 
Мислења: 44
Регистриран: 22 Oкт 2015, 01:02
Локација: Берово

Re: Krlezi

Темаод MarijanaCvet » 16 Јан 2020, 19:51

Знам дека е зима, но ме интересира дали кучето може да фати крлежи. Многу се чеша и има нешто на ушите но не знам дали тоа се навистина крлежи. Ви благодарам
MarijanaCvet
Newbie
Newbie
 
Мислења: 12
Регистриран: 17 Maј 2016, 22:17
Локација: Skopje

Re: Krlezi

Темаод mari10 » 4 Jул 2020, 12:47

Моето куче е постојано пуштено да пета и секој ден наоѓамнекој крлеж по него, а почнаа и билви. Купив и шампон, сега го избањав и ќе видиме што ќе бидне. Слушнав и дека огрлици се користат, но дека не се толку корисни. Што мислите?
mari10
Пишувач
Пишувач
 
Мислења: 1
Регистриран: 15 Дек 2014, 12:08
Локација: kumanovo


Врати се во Прашања до ветеринари

Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 0 гости