Оток во очите кај куче

Доколку имате проблем, прашајте, и добијте совет од овластени Ветеринари.

Оток во очите кај куче

Темаод Krusevo » 12 Дек 2017, 18:07

Здраво, вака сакам да прашам нешто за моето куче... Има отекување во десното око, притоа е и побелено. Не знам што да му правам. Се започна со течење крв од носот, па потоа проблеми со очите, така што зениците заминуваа горе (не знам како точно да објаснам), виока температура... Викнав неколку ветеринари, сите кажуваат различно... Прими доста системи и инекции, како и различни видови на капки и апчиња, но ништо не помогна... т.е некои помогнаа но за ден-два и потоа пак исто. Пред недела-две имаше и крвца во изметот. За сега се стабилизира, но проблеми ни се температурата и отокот во окото. Како да го средиме и тоа? :roll:
Krusevo
Нов корисник
Нов корисник
 
Мислења: 1
Регистриран: 12 Дек 2017, 17:45
Локација: Крушево

Re: Оток во очите кај куче

Темаод aleksandra** » 30 Јан 2018, 02:10

Без детални анализи не би можел никој да ти помогне. Направи консултација со неколку ветеринари и пробај ги сите начини за заздравување.Искрено не би знаела каков совет да ти дадам кога немам претстава за што станува збор. Многу ми е жал, се надевам бргу ќе го надминете проблемот. Поздрав
aleksandra**
Beginner
Beginner
 
Мислења: 40
Регистриран: 17 Jун 2015, 20:27
Локација: Bitola


Врати се во Прашања до ветеринари

 


  • Слични теми
    Одговори
    Видено
    Последно мислење

Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 0 гости