Патување со миленик

Патување со миленик

Темаод MarijanaCvet » 18 Jун 2018, 22:57

Zdravo ludje, sakam da odam na odmor nadvor od drzavava no so sebe da go vodam i milenikot. Ve molam nekoj ako ima iskustvo ili informacija koja e potrebnata procedura za dokumentacija.
Fala
MarijanaCvet
Newbie
Newbie
 
Мислења: 12
Регистриран: 17 Maј 2016, 22:17
Локација: Skopje

Re: Патување со миленик

Темаод cane » 2 Jул 2018, 14:32

Немам искуство со ова ама како ѓто знам потребен е пасош и докажи за примани факцини. КОнсултирај се со ветеринар, тој сигурно знае
cane
Beginner
Beginner
 
Мислења: 44
Регистриран: 22 Oкт 2015, 01:02
Локација: Берово

Re: Патување со миленик

Темаод miki » 4 Oкт 2018, 15:06

Колку јас што знам пасошот чини околу 120 денари, некаде прочитав дека сега законска обврска е да се чипира кучето, а тоа бара пасош кој чини 120 ден. Не знам колку е точно, Ветеринарот најдобро ќе ти каже
miki
Beginner
Beginner
 
Мислења: 43
Регистриран: 1 Aпр 2015, 15:18
Локација: Skopje

Re: Патување со миленик

Темаод anja » 18 Oкт 2018, 19:13

http://milenicinja.mk/novosti/445-izvad ... -patuvanje

Еве тука има детални информации кои може да ти се најдат. позз
anja
Beginner
Beginner
 
Мислења: 39
Регистриран: 1 Aпр 2015, 15:46
Локација: Skopje

Re: Патување со миленик

Темаод anja » 16 Јан 2020, 19:54

Знаете ли дали WIZZ AIR дозволува миленици во нивниот лет?
anja
Beginner
Beginner
 
Мислења: 39
Регистриран: 1 Aпр 2015, 15:46
Локација: Skopje


Врати се во Ваши совети

Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 0 гости