Суплименти за возрасни кучиња

Суплименти за возрасни кучиња

Темаод Никсавел » 27 Maр 2018, 10:49

Здраво на сите,
Дали некој може да ми каже поточно какви суплименти се потребни за возрасно куче ( 8год), во однос на забите, коските, крзното.
Нешто во дискусија со пријатели ми беже споменато ГЛУКОЗАМИНЕ...бил многу добар за коските, против остеопороза, артрит.
Ме интересира дали некој има било какво искуство со овој суплимент за кучињата.?
Ако отидам на ветеринар за да го продаде ке изнараскаже секакви суперлативи,...
Никсавел
Нов корисник
Нов корисник
 
Мислења: 1
Регистриран: 27 Maр 2018, 10:33
Локација: Скопје

Врати се во Исхрана

Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 0 гости