milenicinja.mk » Новости

Новости

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ...136 | »
1-10 од 1360 новости
18/May/2021 Долче е глуво куче, кое било вдомено пред неколку години од страна на едно семејство во Англија. Денес, по толку години, семејството вели дека вдомувањето на овој меш ...
18/May/2021 Маја е куче од семејството на сибирските хаски, која била пронајдена од волонтерката Реjса во очајна состојба, па оваа добра жена решила да се обиде да го спаси нејзини ...
17/May/2021 Седумгодишното момче Пекстон Вилијамс, кое има протеза на едната нога, го пронајде својот најдобар пријател во златната ретриверка Марвел, која е родена без една шепа.За ...
17/May/2021 Снимката од мачката, која скока од петтиот пат на зградата во која избувна пожар во Чикаго, е најпрегледувана видео-снимка во последниве денови.Оваа видео-снимка ја сними ...
14/May/2021 Убедливо најпопуларни кучиња на социјалните мрежи се златните ретривери. Тие имаат повеќе од 9 милиони прегледи на друштвената мрежа ТикТок . Веднаш зад нив се германски ...
14/May/2021 Сопственичката на еден салон за разубавување покажа како изгледа целиот треман на домашните миленици, каква е нивната трансформација и како тие се чувствуваат за време на ...
12/May/2021 Деновиве јавноста ја потресе приказната за Цар – германскиот овчар, кој со години и служел на државата во деминирање. Откако пред некое време бил вратен од службата, одго ...
12/May/2021 Познато е дека кучињата се домашни миленици кои во текот на својот живот можат да имаат пород дури 30 пати.Токму поради тоа, чести се ситуациите во кои милениците од неко ...
11/May/2021 Кучето е најдобриот пријател на луѓето, или уште подобро речено единственото суштество на земјата што го сака човекот повеќе отколку што се сака себеси. Овие домашни миле ...
11/May/2021 Вработените во надлежните институции се’ уште трагаат по еден од трите леопарди кои побегнаа од Сафари паркот, известуваат на локалните вести, додека паркот се соочува со ...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ...136 | »
1-10 од 1360 новости

Најава


Немате корисничко име, регистрирајте се.
прашајте др. ветеринар
изгубено-најдено