milenicinja.mk » Новости » Идеален миленик според хороскопскиот знак

Идеален миленик според хороскопскиот знак

Објавено: 04/May/2021 во 01:23

Идеален миленик според хороскопскиот знак

Хороскопскиот знак открива многу работи за вас: каква личност сте, каде би требало да живеете, како изгледа вашиот идеален партнер и кое работно место ви одговара. Она што е особено интересно е фактот што хороскоспкиот знак исто така ви посочува кој домашен миленик најмногу соодветствува на вас. Еве какво куче треба да имате според вашиот хороскопски знак:

1. Овен – бордер коли
Овенот е природно страствен, борбен, мотивиран и спонтан. Затоа идеален миленик за него е интелеигентното и шармантно куче од семејството на борден коли.

2. Бик – шар пеј
Бикот се наоѓа на првото место помеѓу сите хороскопски знаци со својата твдроглавост. Личностите во овој знак бараат сигурност, стабилност и верност, па за нив идеален миленик е кучето припадник на расата шар пеј.

3. Близнаци – бостонски териер
Близнаците се мошне прилагодливи, сестрани и интелегентни. Бостонскиот териер е мало, активно куче, познато по своето пријателско расположение, па затоа е совршен миленик за сите во знакот на близнаци.

4. Рак – американски пит бул териер
Раковите се најчесто несфатени луѓе. Премногу се емотивни, предадени, грижливи и интуитивни. Американските пит бул териери, пак, се мошне забавни, нежни и трпеливи кучиња. Тие се идеалниот миленик за раковите.

5. Лав – златен ретривер
Лавовите очекуваат светот да се врти околу нив. Тие се луѓе кои навистина уживаат да бидат во центарот на вниманието, а нивниот карактер се согласува со златните ретривери, кои се интелеигентни, разиграни кучиња што секогаш сакаат да му угодуваат на својот сопственик.

6. Девица – пудлица
Девиците се зависни од својата секојдневно испланирана рутина, па затоа идеален миленик за нив е совршената француска пудлица.

7. Вага – лабрадор
Вагите се на прво место кога станува збор за сочуствителноста и емпатијата, тие се мошне лојални, праведни и секогаш размислуваат однапред. Идеален миленик за нив е лабрадорот, дружељубивото куче кое лесно се поврзува со луѓето.

8. Шкорпија – ротвајлер
Шкорпиите се доживуваат како многу промислени личности. Но, оние што имаат шкорпија во својот живот, знаат дека тие им се, всушност, многу верни на луѓето што ги сакаат. Идеален миленик за нив е ротвалеројот, куче кое изгледа опасно, а вусшност е многу предадено и верно на својот сопственик.

9. Стрелец – австралиски овчар
Стрелците се полни со живот, аватуристи, истражувачи и оптимисти. Сродниот миленик можат да го пронајдат во австралискиот овчар, куче кое може да ги следи во секој поглед и кое освојува со своите сини очи.

10. Јарец – германски овчар
За јарците најважна е традицијата, дисциплината и авторитетот, па затоа идеален миленик за нив е германскиот овчар. Ова куче е грижливо, верно, интелигентно и секогаш подготвено да помогне.

11. Водолија – хрт

Водолиите копнеат по социјалната правда, хуманитаризмот и пријателството. Посебни се затоа што се мошне независни и полни со идеи. Потребен им е миленик, кој ќе успее да ги следи во чекор нивните револуционерни активности. Сродно куче за нив е хртот, познато по својата брзина, но и по својата независност и љубовта кон луѓето.

12. Риби – кокер шпаниел
Рибите се весели луѓе, кои секогаш ги чуваат своите чувства длабоко во својата душа. Затоа идеален миленик за нив е кокерот – куче, кое со својата емпатичност го усреќува својот сопственик.
Коментари

Најава


Немате корисничко име, регистрирајте се.
прашајте др. ветеринар
изгубено-најдено