milenicinja.mk » Новости

Новости

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ...132 | »
1-10 од 1312 новости
09/Apr/2021 Често сме сведоци на случаи во кои домашниот миленик не го обожува својот сопственик толку многу колку што обожува некој друг член на семејството. Тоа може да биде многу ...
09/Apr/2021 Во рамките на Меѓународниот ден за подигнување на свеста против борбите со кучиња, прифатилиштето на ЈП Лајка ја отпочна кампањата за подигнување на свеста за овој вид на ...
08/Apr/2021 Сите сопственици на кучиња знаат дека нивните миленици ги сакаат повеќе од се’ на светот, иако тоа не го покажуваат на истиот начин како луѓето. Неодамна беше објавено ...
08/Apr/2021 Деновиве на социјалните мрежи се појави предизвик кој стана многу популарен, особено помеѓу љубителите на животни. Овој визуелен предизвик има за цел да ја тестира ваша ...
07/Apr/2021 Кучето Кејш, од семејството на хаските, на почетокот на овој месец го прославил својот седми роденден, а неговата сопственичка му го подарила најубавиот подарок на свет ...
07/Apr/2021 Познато е дека сите луѓе физички се подготвуваат во пресрет на летото со цел да ја постигнат совршената фигура на своето тело. Но, видео снимката на која една мачка в ...
06/Apr/2021 Временската прогноза што се емитува во живо од центарот на Москва стана најсподелуваната временска прогноза на сите времиња, откако куче влета во кадарот и и’ го зеде о ...
06/Apr/2021 Сопственик на едно куче деновиве ги освои сите симпатии на социјалните мрежи, откако постави видео во кое покажа како изгледал неговиот миленик во моментот кога се обид ...
05/Apr/2021 Постојат повеќе причини зошто кучињата плачат, но 6 се главни помеѓу сите нив. Можеби се грижите за се’ уште мало кученце, па мислите дека плаче бидејќи е бебе и тоа го ...
05/Apr/2021 Животот е навистина непредвидлив, но ако имате добро срце и ги сакате животните, можете да станете сопственик и на диви животни. Токму тоа и’ се случило на Џесика Адамс ...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ...132 | »
1-10 од 1312 новости

Најава


Немате корисничко име, регистрирајте се.
прашајте др. ветеринар
изгубено-најдено