milenicinja.mk » Ваши огласи

Огласи за миленичиња

Огласите се поставени од страна на регистрираните корисници.
Доколку не сте регистриран корисник, ќе мора да се регистрирате или најавите преку Вашиот Фејсбук профил.

1 | 2
16-28 од 28 огласи
Украден Изгубено-Најдено
Украден - Изгубено-Најдено

Украденo е кученце во населба Ѓорче Петров по име Шарко ве молиме за помош тој е малечок, беспомошен и сигурно е преплашен, не е расно кученцето туку улично кое беше вдомено... Затоа повторно молам...

Објавен: 09 Aug 2014 во 15:14 / Валидност: 08 Oct 2014 во 15:14
Од: Ljubov Za Zivotnite
Izgubeno Kuce Изгубено-Најдено
Izgubeno Kuce - Изгубено-Најдено

Izgubeno e kucencevo vo Keramidnica. Ne sum siguren sto rasa e tocno.Dokolku nekoj znae nekako da pomogne ili go znae sopstvenikot neka mi pise na sledniov link. https://www.facebook.com/goran.va...

Објавен: 08 Aug 2014 во 17:39 / Валидност: 07 Oct 2014 во 17:39
Од: goki24
Изгубен ретривер Изгубено-Најдено
Изгубен ретривер - Изгубено-Најдено

Изгубен ретривер со црвено ремче во областа на Капиштец, веднаш до ветеринарната болница на Димче. Инфо: https://www.facebook.com/filipdimis пишете порака во инбокс.

Објавен: 25 Jul 2014 во 21:14 / Валидност: 23 Sep 2014 во 21:14
Од: Чек Расел
ve molam za pomos da si ja najdeme Изгубено-Најдено
ve molam za pomos da si ja najdeme - Изгубено-Најдено

IZGUBENA E ILI UKRADENA MALA SIJAMSKA MACKA STARA E SAMO 6 MESECI IMA RROZOVO REMCE SO BELO ZVONCE NA GUSA SE ODZIVA NA IMETO GLUVCE SE NAJDUVASE VO MAGJAR MALO..VE MOLAM AKO POSTOI COVECNOST DA SE...

Објавен: 19 May 2014 во 09:16 / Валидност: 18 Jul 2014 во 09:16
Од: Ivana Trajkoska
Доберман женка Изгубено-Најдено
Доберман женка - Изгубено-Најдено

Изгубен е Доберман,црна женка во околината на Кисела Вода на 03.05.2014! Со врвно педигре е и е многу кротка! Бидејќи се уште не е вратена дома, претпоставувам дека некој ја вдомил. Кучето ми е...

Објавен: 08 May 2014 во 21:12 / Валидност: 07 Jul 2014 во 21:12
Од: Aneta
izgubeno e kuce aljaskin malamut  Изгубено-Најдено
izgubeno e kuce aljaskin malamut - Изгубено-Најдено

Izgubeno e kuce aljaskin malamut pred hotelot na Popova Sapka.Kuceto e crno so belo visoko okolu 50sm i se vika Luna,ako nekoj go videl ili ima bilo kakva informacija ve molime da me kontaktirate n...

Објавен: 22 Apr 2014 во 16:20 / Валидност: 21 Jun 2014 во 16:20
Од: tihe
Украден Самојед Изгубено-Најдено
Украден Самојед - Изгубено-Најдено

Украдена е женка Самојед по име Бона во н.Сингелич.Taa беше нашата маза и премногу ни недостасува :(

Објавен: 26 Mar 2014 во 21:38 / Валидност: 25 May 2014 во 21:38
Од: Marija Mladenovska
TARA- americki staford Изгубено-Најдено
TARA- americki staford - Изгубено-Најдено

Изгубено е куче амерички стафорд на име ТАРА во околината на Лисиче, кучето е многу мирно и можете да му се приближите ве молам доколку некој ја види да се јави на 070-345-199

Објавен: 13 Mar 2014 во 15:43 / Валидност: 12 May 2014 во 15:43
Од: Tara
Изгубен САМОЈЕД Изгубено-Најдено
Изгубен САМОЈЕД - Изгубено-Најдено

Се бара Бела изгубена во црниче има 11 месеци и не е агресивна ако некој ја види или знае каде е нека се јави на 071351468

Објавен: 19 Nov 2013 во 00:00 / Валидност: 18 Jan 2014 во 00:00
Од: Ivona
Тробоец загар Изгубено-Најдено
Тробоец загар - Изгубено-Најдено

Изгубен е тробоец загар во Кавадарци. Се моли чесниот пронаоѓач да се јави на 071/288-501Ви благодарам

Објавен: 26 Oct 2013 во 16:11 / Валидност: 25 Dec 2013 во 16:11
Од: pluto
Изгубена е Уна (лабрадорче) Изгубено-Најдено
Изгубена е Уна (лабрадорче) - Изгубено-Најдено

Изгубена е Уна. Женско лабрадорче старо 6 месеци со жолто влакно. Доколку некој ја види да се јави на: 075 771 716 или 075 523 652

Објавен: 29 Sep 2013 во 09:28 / Валидност: 28 Nov 2013 во 09:28
Од: mona09
Самојед Изгубено-Најдено
Самојед - Изгубено-Најдено

Денес 26.09.2013 во Градски парк, близу поранешна кафана Езерце забележав како се шета Самојед без сопственик.

Објавен: 26 Sep 2013 во 14:05 / Валидност: 25 Nov 2013 во 14:05
Од: nikoladujcinovski
Доберман Изгубено-Најдено
Доберман - Изгубено-Најдено

Во Автокоманда кај спортската сала веќе втор ден слободно се шета Доберман мажјак со црвен окулувратник.

Објавен: 21 Sep 2013 во 12:48 / Валидност: 20 Nov 2013 во 12:48
Од: Mr.Street
1 | 2
16-28 од 28 огласи

Најава


Немате корисничко име, регистрирајте се.
прашајте др. ветеринар
изгубено-најдено