milenicinja.mk » Занимливости » Актерка со својот миленик се појавила на црвениот килим за Оскари

Актерка со својот миленик се појавила на црвениот килим за Оскари

Објавено: 04/Mar/2019 во 17:25

Глен Клоус оваа година беше номинирана за Оскари во категоријата „најдобра глумица“ за филмот „The Wife“. Најголемото филмско признание и оваа година не и беше доделено, но затоа ја доби титулата „најголема кралица од сите љубители на животни“. 

Глен со своето куче Пип, за кој актерката тврди дека е неверојатно разгален, пристигнале на црвениот килим по повод доделување на наградата „Independent Apirit Awards“ во Санта Моника. Се разбира сите објективи и фотоапарати биле насочено во нив. 

Поп воопшто немал трема поради прошетката по црвениот килим и не му пречело трпеливо да позира пред објективите. 

Глен освоила награда на оваа церемонија и додека ја примала наградата и држела говор, Пип бил покрај неа и внимателно го слушал говорот на својата сопственичка. 

Заедно се преубави, а својата љубов често ја делат по социјалните мрежи и на инстаграм каде Пип има свој профил. 

Инаку Глен оваа година по седми пат е номинирата за Оскари и не ја добива наградата. А и зошто и е кога го има Пип.

 


Коментари

Најава


Немате корисничко име, регистрирајте се.
прашајте др. ветеринар
изгубено-најдено