milenicinja.mk - порталот за вашиот миленик

Добредојде на порталот за Вашиот миленик.
Регистрирајте се за да можете да водите сметка и евиденција за Вашето милениче, да објавите фотографии и да дискутирате на форумот.


Неколку причини за да станете наш член на milenicinja.mk

 1. Родовник

  Родовник

  Пополнете ги информациите.

  Податоците кои ќе ги објавите не се јавни.

  • Сопственик
  • Опис на животното
  • Кинолошки сојуз на Македонија
  • Одгледувач
  • Родови: татко и мајка - до трето колено
 2. Здравствена книшка

  Здравствена книшка

  Пополнете ги информациите.

  Податоците кои ќе ги објавите не се јавни.

  • Вакцини против беснило
  • Вакцини против штенечак, хепатитис, парвовироза, лептоспироза...
  • Дехелминтизација
  • Контрола на болви и крлежи
  • Заболувања
 3. Фотографии

  Ваши фотографии

  Додајте фотографија од Вашиот миленик.

  • Одберете соодветна категорија/подкатегорија
 4. Огласи

  Огласете

  • Објавете ваш оглас.
  • Огласот може да го види секој.
 5. Форум

  Дискутирај и прашај

  • Започни теми поврзани со миленици.
  • Започни тема.
  • Одговори на поставена тема.
  • Прашајте Ветеринар.

најкоментирани теми на форумот milenicinja.mk

Ако сте сведок на напуштање миленик – пријавете во полиција

Поради тоа што бројот на бездомни животни кои слободно шетаат по улиците постојано се зголемува, се воведуваат казни за напуштање на милениците. Напуштањето на миленикот е една од главните причини за раст на бројот на бездомни животни. Поради тоа, пропишаните казни се уште еден обид да се намалат животните кои живеат на улица. Па, доколку сте сведок на напуштање на миленик, веднаш ... прочитајте повеќе

Роденденска торта за вашето куче

Се ближи роденденот вашиот пријател на четири нозе? Ви нудиме супер рецепт како да зготвите роденденски мафини, наменети токму за кучињата. Во нив одат продукти кои се вообичаени за луѓето, но сепак и безбедни за да ги јадат кучињата.  Потребни состојки:  • 1 јајце • 1/4 шолја путер од кикирики  • 1/4 шолја масло за готвење • 1 лажица ванила екстракт • 1 шолја рендани ... прочитајте повеќе

Random миленици на миленичиња

Најнови фотографии на миленичиња

Фотографиите се поставени од нашите членови. Регистрирајте се и вие, за да можете да додадете фотографии од Вашиот миленик.

од martinapp
11/мај/2016 во 08:36
мачки
од ddaniel
23/апр/2016 во 18:52
мачки
од ddaniel
23/апр/2016 во 18:50
мачки
од ddaniel
23/апр/2016 во 18:49
мачки
од ddaniel
23/апр/2016 во 18:47
мачки
од ddaniel
23/апр/2016 во 18:44
мачки
од nikola mirov
06/апр/2016 во 20:51
кучиња
од nikola mirov
06/апр/2016 во 20:46
кучиња
од nikola mirov
06/апр/2016 во 13:05
кучиња
од Alek_alekmk
17/фев/2016 во 15:57
мачки
од Goran123
26/јан/2016 во 21:34
кучиња
од Бато
13/јан/2016 во 21:24
кучиња
од Бато
13/јан/2016 во 21:21
кучиња
од ivakovacevic
11/јан/2016 во 13:54
кучиња
од ivakovacevic
11/јан/2016 во 13:17
кучиња
од AnnaR
05/јан/2016 во 20:56
кучиња

Најава


Немате корисничко име, регистрирајте се.
прашајте др. ветеринар
изгубено-најдено